Ambitny projekt Industrii Kielce: Muzeum Historii Klubu

Równo pół wieku temu, Industria Kielce wpisała się na kartach historii polskiego sportu, stając się jednym z najważniejszych klubów piłki ręcznej w Polsce. Przez ten okres, klub zdobył aż 29 medali w mistrzostwach Polski, 17 Pucharów Polski i pięć prestiżowych medali Ligi Mistrzów. W uznaniu tych osiągnięć, tworzony jest projekt Muzeum Historii Klubu. Aby uczcić ten ważny krok, przedstawiciele klubu zaapelowali do swoich wiernych fanów o wsparcie w gromadzeniu historycznych eksponatów związanych z Industrią Kielce.

Założony w 1965 roku, klub szybko zdobył uznanie na arenie krajowej i międzynarodowej. Zgromadził 29 medali mistrzostw Polski, w tym aż 20 złotych, a także zdobył 17 Pucharów Polski i pięć medali Ligi Mistrzów. Wszystko to przyczyniło się do wzrostu popularności „kielckiej piłki ręcznej”, której dorobek opiera się na umiejętnościach niektórych z najlepszych zawodników w tej dyscyplinie, kierowanych przez trenerów o międzynarodowej renomie.

Największym triumfem w historii klubu było zdobycie tytułu mistrza Ligi Mistrzów w 2016 roku. Ponadto, warto wspomnieć o imponującym dorobku drużyn juniorskich. Założony około 50 lat temu, klub Industria Kielce, znany również pod innymi nazwami, jest dumny ze swoich trofeów, medali i statuetek, które będą eksponowane w nowym muzeum klubu. To unikalne miejsce znajdzie się w Hali Legionów – miejscu nie tylko wielu sportowych bitew, ale również świadku wielu historycznych momentów.

Z myślą o swoich kibicach, przedstawiciele klubu poprosili ich o przekazywanie wszelkich pamiątek związanych z Industrią Kielce, które mogą przyczynić się do bogactwa nowego muzeum. Przedmioty te można oddać w każdy poniedziałek i piątek w klubowym sklepiku na parterze Hali Legionów w godzinach 8-16. Szczególnie cenne będą najstarsze pamiątki, takie jak zdjęcia z pierwszych lat funkcjonowania klubu, bilety na mecze, piłki, flagi czy archiwalne wydania prasowe. Klub zastrzega sobie jednak prawo do wyboru przedmiotów, które zostaną wykorzystane jako eksponaty muzealne.