Kielecki Park Przemysłowy – impuls dla gospodarczego wzrostu Kielc z planem pełnej komercjalizacji w ciągu 5 lat

Kielecki Park Przemysłowy (KPP), który oficjalnie rozpoczął swoją działalność niedawno razem z kieleckim oddziałem Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, zaoferuje inwestorom ogromne możliwości. Dysponuje on powierzchnią produkcyjno-magazynową o wielkości 22 tysięcy metrów kwadratowych, biurowym obszarem o powierzchni 2 tysiące m2 oraz prawie 50 hektarami terenów inwestycyjnych. Jak zapewnia Marcin Perz, prezes zarządu, park ma ambitne plany na dalszą ekspansję.

Znajdujący się w okolicach ulicy Ściegiennego w Kielcach, KPP został oficjalnie zainaugurowany na początku lutego. W skład parku wchodzą atrakcyjnie położone i dobrze wyposażone tereny inwestycyjne, które są zarządzane przez Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice”. Strefa ta jest odpowiedzialna za obszar poprzednio zajmowany przez dawną Browarnię Belgia.

Marcin Perz wyjaśnia, że po 25 latach istnienia strefy, jako jeden z dwóch kluczowych graczy odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy województwa świętokrzyskiego, teraz mają swój oddział w Kielcach. Dzięki temu inwestorzy z regionu, okolicznych gmin oraz z innych obszarów będą mogli skorzystać z usług podległych im specjalistów – kielczan o dużym doświadczeniu i kompetencjach w zakresie nieruchomości.

Perz dodaje, że w biurze parku można dowiedzieć się o możliwościach finansowania projektów, korzyściach podatkowych oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat Kieleckiego Parku Przemysłowego. Wyróżnia on potencjał hali o powierzchni 22 tysięcy metrów kwadratowych, która została zaprojektowana tak, aby można było ją etapami udostępniać. Na terenie parku znajduje się również 2 tysiące m2 powierzchni biurowej dostępnej do wynajęcia oraz blisko 50 hektarów gruntów inwestycyjnych położonych tuż obok hali i w doskonałej lokalizacji przy drodze krajowej.

Marcin Perz podkreśla, że wiele firm z Kielc przeniosło swoją działalność do innych miejsc, takich jak gmina Morawica, z powodu braku przestrzeni inwestycyjnej w stolicy województwa. Dlatego teraz chciałby, aby w KPP znalazło się miejsce zarówno dla firm z miasta, jak i z całego regionu świętokrzyskiego.

Perz ma nadzieję, że całe 50 hektarów parku zostanie skomercjalizowane i sprzedane w ciągu maksymalnie pięciu lat. Jednocześnie Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” rozważa możliwość poszerzenia swojej oferty. Mają na uwadze jeszcze jeden obszar, który może nie leży w granicach administracyjnych miasta, ale jest położony po ich stronie drogi S7.

Chodzi o prawie 90 hektarów terenu inwestycyjnego w okolicach węzła Jaworznia, który należy do prywatnego inwestora z Krakowa. Teren ten jest przeznaczony na inwestycje. Według Marcin Perza, ratusz będzie musiał prowadzić dyskusje z burmistrzem Piekoszowa na temat możliwości przekształcenia tego terenu w przestrzeń generującą dochody i miejsca pracy dla Kielc.

Warto przypomnieć, że KPP już zainteresował pierwszego kupca – kielecką firmę Effector, która nabyła trzy działki o łącznej powierzchni ponad 8 hektarów. Z ofertą parku zapoznawają się również zagraniczni inwestorzy z branży motoryzacyjnej i lotniczej.